Ріжучі плотери (катери)

Ріжучі плотери або катери – це спеціалізоване обладнання, яке призначене для вирізування деталей або малюнку будь-якого розміру з термотрансферної плівки, термотрансферного паперу, звичайної плівки для аплікацій, тканини, картону, фетру, фольги та інших витратних матеріалів. Пристрій значно заощаджує час при виготовленні складних замовлень, масовому виробництві рекламної або сувенірної продукції.

Сортування:

Принцип роботи ріжучого плотера

Плотер можна порівняти зі звичайним принтером, який не друкує малюнок на матеріалі, а вирізує його. Зручною є функція регулювання, що дозволяє контролювати силу тиску та глибину занурення ножа у матеріал. Завдяки цьому можливо або повністю вирізати зображення, або прорізати матеріал до підкладки.

Процес вирізання контролюється за допомогою комп'ютерної програми. Різак рухається за чітко встановленими мітками та лініями. Це дозволяє виготовляти зображення найскладнішої конструкції та конфігурації.

Якими бувають ріжучі плотери?

  1. Рулонний – у базовій комплектації є барабан, який відповідає за подачу матеріалу. Притискні ролики контролюють фіксацію матеріалу та його розташування по відношенню до ножа.

  2. Планшетний – дозволяє закріпити на стільниці листовий матеріал. Зображення вирізується ножем, який закріплений у верхній частині агрегату і рухається заданою траєкторією за допомогою спеціальної каретки. Плотери можуть відрізнятись між собою габаритами. Розміри ріжучої частини можуть бути різними.

  3. Настільний ріжучий плотер призначений для вирізання невеликих заготовок формату А3 до А5. Непоганий варіант для маленького або середнього бізнесу, для тих, хто тільки починає свій шлях.

  4. Широкоформатний ріжучий плотер працює з більшим діапазоном розмірів. Працює із малюнками форматів від А0 до А6.

Ріжучі плотери – де можна використовувати

  1. При термотрансферному та сублімаційному перенесенні зображень на тканину.

  2. У поліграфії.

  3. У рекламному бізнесі.

  4. Під час створення інженерних проєктів.

  5. У текстильній промисловості для виготовлення лекал та викрійок.

  6. У сувенірній галузі – для пакування, виготовлення елементів декору чи майбутніх унікальних подарунків.

  7. Під час виготовлення вивісок, рекламних щитів, вивісок, покажчиків.

Від чого залежить ціна?

  • Насамперед на формування собівартості устаткування впливає виробник. Чим більш відомий і розкручений бренд, тим дорожче буде коштувати апарат. Треба розуміти, що в даному випадку ви платите за якість обладнання та його ефективну роботу, адже такі компанії ретельно стежать за рівнем продукції, впроваджують інноваційні рішення та дбають про зручність користувачів.

  • На вартість впливають можливості обладнання. Чим спектр роботи ширший, тим дорожчий буде плотер.

  • Можливість роботи з одним форматом зображення або з декількома, зокрема широкоформатними А0.

Ріжучі плотери - чи можна обійтися без нього?

  1. Точність – завдяки тому, що плотер гарантує оптичну точність, ви маєте унікальну можливість відтворити навіть найменше та найскладніше зображення.

  2. Максимальна швидкість роботи – більшість моделей вона не менше 1000 мм/с. Якість при цьому залишається незмінно високою.

  3. Широкий діапазон використовуваних матеріалів – крім того, що обладнання працює з великою кількістю ресурсів, воно розраховане на переробку витратних матеріалів, які відрізняються довжиною. Область різання кожного плотера індивідуальна й коливається в діапазоні від 300 мм до 1,9 м.

  4. Можливість коригувати глибину занурення та силу натиску ножа дуже важлива під час роботи з витратними матеріалами різної товщини.

  5. Здатність витримувати підвищені навантаження за щоденного насиченого ритму роботи.

Поширені запитання про "Плотери ріжучі":