Принтер для сублімаційного друку

Сублімаційний принтер – незамінний помічник для підприємців, які спеціалізуються на продажу та виготовленні на замовлення одягу, декору, посуду, корпоративного інвентарю, сувенірів з індивідуального дизайну.

Принтери для сублімаційного друку дозволять роздрукувати унікальні малюнки будь-якої тематики, фотографії, написи, візерунки та багато іншого.

Сортування:

Як це працює?

Сублімаційний друк – це перенесення зображення, нанесеного сублімаційним чорнилом на спеціальний папір у зворотному зображенні. Сублімаційні принтери ніби впаюють малюнок у папір. Зображення виходить однорідним, не вицвітає та не розмазується. Роздруківка фіксується на заготівлі та поміщається в термопрес. Під дією високих температур і підвищеного тиску застигле сублімаційне чорнило переходить у рідкий стан, потім у газоподібний, випаровується з поверхні паперу, проникає вглиб заготовки і застигає там, утворюючи міцні зв'язки з частинками матеріалу, з якого була зроблена заготівля для сублімації.

Принтер для сублімаційного друку – принцип роботи

Спеціальні сублімаційні принтери використовуються в основному у великих виробництвах, оскільки призначені для продукції великого масштабу. Вони мають 3 стрічки, куди нанесено барвник. Є функція підігріву. Таким чином чорнило з твердого стану відразу переходить у газоподібний. Малюнок виходить насиченим та чітким. Використовувати їх можна на будь-якому матеріалі: папері, тканині, пластику, склі, металі, кераміці і т.д. Найбільший недолік таких принтерів – висока ціна самого приладу та заготовок для нього.

Для невеликого бізнесу цілком достатньо стандартного принтера Epson. Для сублімації і термоперенесення він заправляється спеціальним чорнилом. Вартість такого обладнання порівняно невелика, тому воно швидко окупиться.

Основне завдання – роздрукувати вибране зображення на спеціальному папері або плівці. Заправляється принтер водорозчинним чорнилом, яке максимально вбирається, гарантує якісний і чіткий малюнок. Саме від того, як було надруковано первинне зображення, залежить зовнішній вигляд кінцевого виробу.

Як прибрати сублімаційні принтери?

  1. Вони повинні задовольнити бажання замовника та відобразити малюнок у потрібній колірній гамі. Зображення має бути яскравим, чітким і насиченим.

  2. Мати лаконічний, ергономічний дизайн.

  3. Агрегат має бути компактним, але розрахованим на підвищені навантаження та високу швидкість роботи.

Найпопулярнішим вважається принтер для сублімаційного друку від компанії Epson. Він простий і зрозумілий в управлінні, має тривалий термін експлуатації, гарантує високу якість роздрукованих зображень. Колірна гама малюнка коливається від світлих і темних тонів до відтінків, які очі не розрізняють. Крім сублімаційного друку та термоперенесення принтер можна також використовувати для друку фотографій, документів.

Поширені питання про сублімаційні принтери:

З трійки виробників струменевих принтерів HP, Canon, Epson для сублімації підійде тільки Epson. Принтери Epson використовують холодну п'єзоелектричну технологію друку, тоді як конкуренти термоструменеву технологію. У HP і Canon подача чорнила на папір здійснюється за допомогою їх нагрівання. Для сублімації це не підходить, так як в друкуючій голівці струменевого принтера відбудеться сублімація барвника, і чорнила прийдуть в непридатність.

Як ми говорили, принтер для сублімації повинен бути фірми Epson. У Epsona є лінійка з декількох моделей. Головна відмінність в друкуючій голівці. Є принтери шестиколірні з розміром краплі 1,5 пл, є принтери чотирьохколірні з розміром краплі 3 пл.

Так який же принтер вибрати? Однозначно чотириколірний з розміром краплі 3 пл. Сублімаційні чорнила мають в своєму складі твердий барвник, який з більшою ймовірністю заб'є друкуючу головку принтера з меншим об'ємом краплі.

Що стосується якості, то ми проводили експерименти по сублімації на двох принтерах. В результаті ми зробили висновки, що друк на шестиколірному сублімаційному фотопринтері позбавлений​​всяких переваг. Якість відбитка на кінцевому продукті при прямому порівнянні практично однакова. А ось забиватися шестиколірний принтер для термосублімації буде значно частіше.

Для друку на чашках, футболках і т. д. ми рекомендуємо купити сублімаційний принтер А4 Epson L132 або A3 Epson L1300 з вбудованою СНПЧ. У ньому нічого не потрібно переробляти, так як СНПЧ встановлена ​​з заводу. Необхідно лише залити сублімаційні чорнила.

Так, звичайно. Ви можете купити сублімаційний принтер в кредит і розстрочку за відмінною ціною в Україні. Доступні два продукти від Приватбанка: Оплата частинами і Миттєва розстрочка.